Depilacja laserowa – przygotuj się na plażowanie

Depilacja laserowa nóg.

Depilacja laserowa nie dotyczy tylko kobiet, które mają nadmierne owłosienie. To, które pojawia się regularnie, szczególnie na nogach, pod pachami i w okolicy bikini, jest tak samo problemowe. Kultura, w której żyjemy wymaga od kobiet atrakcyjności m.in. w postaci gładkiego, wydepilowanego ciała. Co trzeba wiedzieć o zabiegu, żeby podjąć decyzję?

Depilacja laserowa – co ile powtarzać?
Okolica zabiegowa Jak dużo zabiegów w serii? Co ile tygodni trzeba powtarzać?
Nogi 6-8 6
Pachy 6-8 4
Plecy 6-8 10

DEPILACJA LASEROWA – PLUSY I OGRANICZENIA

Depilacja laserowa to obecnie jedyna metoda, która gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia. Jest lepsza niż depilatory elektryczne, zwykłe maszynki albo plastry, ponieważ te standardowe metody wymagają ciągłych powtórzeń.

W przypadku użycia lasera zalecana jest seria 4-10 powtórzeń w odstępach kilku tygodni, co jest czasem zdecydowanie rzadszym niż standardowe golenie. Poza tym, sytuacje takie jak np. zapalenie meszków włosowych, wrastające włoski czy zranienia przechodzące w blizny, nie mają już miejsca. Ale czy rzeczywiście to metoda dla wszystkich? Jakie bariery ma depilacja laserowa?
Przeciwwskazania wykluczają działania na osobach:

 • z jasno zdiagnozowanymi chorobami skóry.
 • ze stanami zapalnymi skóry.
 • z infekcjami grzybicznymi.
 • z infekcjami bakteryjnymi.
 • z infekcjami wirusowymi.
 • w ciąży i w okresie karmienia piersią.
 • w trakcie antybiotykoterapii.

„Z przyczyn zdrowotnych i dla zachowania bezpieczeństwa stworzono grupę przeciwwskazań. Świadomość i osobista konsultacja z lekarzem jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia zabiegu.” – mówi Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

LASER DO DEPILACJI VECTUS – NAJLEPSZA METODADepilacja laserowa Vectus.

Laser do depilacji Vectus wybierany jest przez setki kobiet na całym świecie. Dlaczego? Stworzony w oparciu o nowoczesne technologie, działa dostosowując się do każdej skóry i każdego typu owłosienia. Technologia Photon Recycling wykorzystuje światło, które odbija się od skóry.

Czytnik melaniny Skintel pozwala dobrać dokładne parametry, a Advanced Contact Cooling chłodzi i cały czas zachowuje kontrolę temperatury podczas zabiegu. Ciało nie ulega przegrzaniu. Depilacja laserowa Vectus jest dobra, a jakość lasera potwierdzono certyfikatem FDA.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? TO ZALEŻY

Nie da się jednoznacznie określić czy depilacja laserowa boli, choć nie stosuje się znieczulenia. Pacjenci z dużą wrażliwością, mogą poczuć dyskomfort, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi depilacja laserowa bikini. Sam zabieg trwa jednak ok. 5-30 minut, co jest czasem krótkim i nie męczącym.

Depilacja laserowa pach wywoła inne odczucia niż np. nóg czy wąsika. Wszystko jest kwestią indywidualną, o którą jednak nie trzeba się za bardzo martwić. Gdyby laser miał sprawiać ciężki ból i wywoływać takie reakcje, z pewnością podawano by środek znieczulający.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE POLECAJĄCE

Czym charakteryzuje się depilacja laserowa? Opinie pacjentów nie tylko chwalą sobie komfort ciała – gotowość na każdą sytuację i wyeliminowanie z domu przyrządów do golenia. Depilacja laserowa to też komfort psychiki – u kobiet zaobserwowano większą pewność siebie, chęć do życia, podejmowania nowych wyzwań i działania zarówno na gruncie towarzyskim, jak i zawodowym.

WRASTAJĄCE WŁOSKI I INNE PROBLEMYDepilacja laserowa ciała.

Każdy kto zmaga się z regularnym goleniem, może napotkać nieestetyczny, wspomniany już problem: wrastające włoski. Są to widoczne na skórze czarne kropeczki, które są po prostu nieprzebijającymi się przez skórę włosami.

Podrażnianie skóry maszynką czy depilatorem elektrycznym sprawia, że nie mogą one swobodnie wyrosnąć. Tradycyjne metody wiążą się też z zacięciem, wysuszeniem naskórka, powstawaniem blizn i trudno gojących się ran. Zaczerwienienia, strupy i stracony czas nie tylko na depilację, ale też na przywracanie zdrowia, to standard.

To dlatego depilacja laserowa jest rozwiązaniem perspektywicznym i praktycznym. Po zakończonym zabiegu warto pamiętać o szczególnej ostrożności – unikaniu gorących kąpieli, basenów, przegrzania organizmu, stosowania dezodorantów lub opalania się.

Ważna jest również pielęgnacja – kremy i balsamy powinny być na bazie naturalnych składników, tak, aby nie podrażniać i nie wywoływać kłopotów, które może nawet nie będą widoczne od razu, ale po pewnym czasie stosowania.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Tak dzieje się, gdy wcieramy w skórę np. SLSY, parabensy, PEGi i PPGi. Polecane kosmetyki powinny składać się z:

 • panthenolu – szybko koi i regeneruje naskórek.
 • kofeiny – wykazuje bogate właściwości nawilżające.
 • witamin A, E i C (regenerują, odżywiają, nadają skórze blask i hamują procesy starzenia).
 • ekstrakty z roślin – np. lawendy, czarnego bzu, ruszczyka kolczastego. Dbają o odpowiedni poziom pH skóry, wzmocnienie jej i walkę z toksynami.

4 komentarze

 • Nika99

  Robiłam depilację laserową bikini laserem Vectus, fajnie chłodzi i na prawdę czułam się komfortowo. Efekt mega, nie wiem czemu nie zdecydowałam się na to dużo wcześniej 😉 W każdym razie warto bez dwóch zdań.

 • lIdkA

  Jeżeli depilacja laserowa to tylko w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej na przykład przez koleżankę :). Ja tak zrobiłam i wiedziałam czego się spodziewać. Na depilację laserową wybrałam się do Clinica Cosmetologica w Gdańsku i jestem bardzo zadowolona, że w końcu pozbyłam się uporczywego owłosienia 😀

 • allisia

  Ja byłam na depilacji laserowej i to dość bolesny zabieg ale opłaca się bo można raz na zawsze pozbyć się owłosienia.

 • Monia87

  A ja się nadal obawiam depilacji laserowej i zdecydowanie wolę używać wosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 41 = 43