Popękane naczynka na nogach – na jaki zabieg się zdecydować?

piękne nogi

Popękane naczynka na nogach czyli inaczej pajączki to tzw. wenulektazje, tworzące się w obrębie nóg całe siateczki rozszerzonych i popękanych naczyń krwionośnych.

Na nogach występować mogą dwa rodzaje szpecących, popękanych i rozszerzonych naczynek.

Pierwszy z nich to teleangiektazje czyli pajączki śródskórne – znajdujące się tuż pod skórą naczynka włosowate, które uległy poszerzeniu do średnicy około jednego milimetra. Wyglądem przypominają odnóża pająka, czemu zawdzięczają swoją nazwę. Najczęściej nie są możliwe do wyczucia palcami i posiadają barwę niebieskosiną lub brunatnoczerwoną.

Drugi rodzaj popękanych naczynek krwionośnych stanowi tzw. siateczka podskórna, czyli znajdujące się w głębokich warstwach skory cienkościenne żyły siatkowate, które w wyniku rożnego rodzaju czynników uległy poszerzeniu do mniej więcej 3 milimetrów i utworzyły pod skórą wyraźnie widoczną, niebieską siateczkę.

Tego typu zmiany pojawić się mogą na udach oraz na łydkach. Obecność tego typu zmian jest nieestetyczna oraz niekomfortowa dla osoby, która została nimi dotknięta jednak sama w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Pamiętać należy jednak, że ich pojawienie może oznaczać, iż w niedalekim czasie dojść może do przewlekłej niewydolności żylnej.

Poczytaj więcej o najskuteczniejszym zabiegu na popękane naczynka na nogach – http://drkozicka.pl/arts/laserowe-zamykanie-popekanych-naczynek-na-nogach/

Jak usunąć popękane naczynka na nogach?

pajączek - rysunekNajbardziej skutecznym oraz trwałym sposobem na zamknięcie naczynek na nogach i pozbycie się nieestetycznych zmian są profesjonalne zabiegi. Jeżeli zastanawiamy się jak usunąć popękane naczynka na nogach warto zapoznać się z najskuteczniejszymi zabiegami oferowanymi przez współczesną kosmetologię.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – podczas zabiegu wiązka laseru kierowana jest w głąb skóry, w wyniku czego naczynka ulegają obkurczeniu oraz zamknięciu.

 • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm jest jednym z najbardziej skutecznych urządzeń dostępnych na rynku, zabiegi wykonywane przy jego użyciu charakteryzują się nie tylko wysokim stopniem trwałości ale i komfortu. Zamykanie naczynek na nogach za pomocą lasera dedykowane jest głównie osobom borykającym się z głęboko osadzonymi, trudnymi zmianami. Ogromnym atutem tej metody na zamykanie naczynek na nogach jest komfort w trakcie wykonywania zabiegu, dzięki wyposażeniu urządzenia w specjalny system chłodzący niwelowane są ból oraz dyskomfort wynikające z pracy lasera.
 • Diodowy laser Varialite – zabiegi wykonywane za jego pomocą są kolejnym sposobem na skuteczne zamykanie naczynek na nogach przy użyciu technologii laserowej, laser w wyniku przenikania do skóry powoduje zamknięcie rozszerzonych oraz pękniętych naczynek zarówno niebieskich jak i czerwonych. Zabieg może być stosowany zarówno w obrębie nóg jak i dekoltu oraz szyi.
 • Quadrostar Pro Yellow jest innowacyjnym urządzeniem, dzięki któremu wiązka lasera precyzyjnie trafia w miejsce problemu nie wywołując podrażnień otaczających go tkanek, dzięki czemu zabieg jest niemalże bezinwazyjny a po jego zakończeniu możemy natychmiast powrócić do codziennych obowiązków.

Zamykanie naczynek na nogach w opinii specjalisty

Według lekarza flebologa, który wypowiedział się na temat laserowego zamykania naczynek na nogach:

„Zabiegi wykonywane za pomocą nowoczesnych urządzeń laserowych to obecnie najbardziej skuteczny, trwały i bezinwazyjny sposób na zamykanie naczynek na nogach.”

Pamiętajmy jednak, iż jeśli decydujemy się na zamykanie naczynek na nogach poprzez zabiegi wykonywane urządzeniem laserowym warto wybrać sprawdzone, cieszące się dobrą opinią miejsce dysponujące nowoczesnymi laserami najwyższej klasy.


4 komentarze

 • quebasa

  juz od dwoch latach sie zastanawiam jak usunac popekane naczynka na nogach i ja nie wiem co mam zrobic, czy ten zabieg to aby bezpieczny co???

  • tiszia12

   To może w takim razie zamykanie naczynek na nogach zabiegami? Ceny są całkiem rozsądane z tego co wiem, a skutecznosć tez wysoka

 • Ula70

  Popękane naczynka na nogach to zmora naszych czasów… Wiele osób stara się używając kremów, chodząc na masaże czy zmieniając dietę, ale to jednak ciągłe stanie w pracy ma największy wpływ na rozwój naczynek… Nie dziwi mnie, że kobiety korzystają z tych zabiegów.

 • Jola

  laserowe zamykanie naczynek na nogach to super sprawa, moja siostra była i nie ma co tutaj się czarowac to jest mega skuteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − = 80