Ostuda – jak się jej pozbyć i zyskać pewność siebie?

Ostuda, zwana też melasmą lub meladermią, to charakterystyczne przebarwienia na skórze występujące głównie u kobiet. Najczęściej występuje okolicach twarzy, między innymi na wardze, policzkach, podbródku, czole czy nosie. Ostuda przybiera formę szarych lub brązowych plam, które z uwagi na mało estetyczny wygląd wypływają na nasze samopoczucie i pewność siebie.

Ostuda – przyczyny powstawania

Ostuda w dużym stopniu pojawia się w wyniku zmian hormonalnych, niezwykle często diagnozowana jest u kobiet w ciąży i określana jest jako ostuda ciążowa.

Wśród innych czynników wywołujących przebarwienia na twarzy można wymienić:

  • Stosowanie środków antykoncepcyjnych;
  • Terapię hormonalną;
  • Warunki genetyczne;
  • Nadmierną ekspozycję na słońce (plamy od słońca).

Należy również podkreślić, iż niektóre składniki kosmetyków, np. cytryniany mogą przyczynić się do wystąpienia lub nasilenia się objawów.

Przeczytaj wypowiedź eksperta na temat ostudy:
http://drmalek.pl/arts/ostuda-jak-sie-z-nia-uporac/

Ostuda

Ostuda – leczenie i sposoby

Ostuda występuje głównie na twarzy, co sprawia, że niezwykle trudno zatuszować ten doskwierający problem. Tym bardziej istotne jest podjęcie szybkiego oraz odpowiedniego leczenia, aby pozbyć się kompleksów i uzyskać zdrowy wygląd. Domowe sposoby lub maści mogą  nie przynieść oczekiwanego efektu w krótkim czasie, ale na rynku istnieją profesjonalne zabiegi, które pozwolą nam skutecznie zniwelować przebarwienia i ponownie nabrać pewności siebie.

Jednym ze sposobów jest po prostu skorzystanie z zabiegu laserowego. Polega on na wpuszczeniu wiązki światła wgłąb skóry, przez co powstają kontrolowane mikrouszkodzenia przyśpieszające produkcję nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra szybciej się regeneruje i pozwala na wyeliminowanie problemu.

Ostudę można walczyć także za pomocą specjalnej terapii depigmentacyjnej – Dermamelan, Cosmelan. Są to bardzo silne preparaty, zapewniające efektywne leczenie Ostudy. Leczenie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb oraz fototypu skóry. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu – plamy stają się mniejsze, a skóra odzyskuje blask.

W wyeliminowaniu przebarwień pomogą nam także specjalne peelingi kwasowe – np. migdałowy lub znacznie silniejszy: glikolowy. Najlepiej, jeśli taki zabieg wykonywany jest po konsultacji ze specjalistą, który dobierze odpowiedni rodzaj kuracji dla naszej cery.

 Peeling pomaga oczyścić cerę, złuszczyć martwy naskórek, eliminuje przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowym. Ostuda na twarzy przestaje być problemem!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 − 54 =