Trądzik różowaty – czy leczenie laserem jest skuteczne?

tradzik

Wiele osób, które borykają się z ciężkimi postaciami trądziku różowatego, zastanawia się nad leczeniem laserem, które polega na zamykaniu naczynek w celu usunięcia widocznych zmian skórnych. Niektórzy uważają to za ostateczność, próbując najpierw walczyć z chorobą innymi sposobami, inni chcą podjąć się takiego leczenia jak najszybciej. Przygotowaliśmy dla was artykuł o tym, czy leczenie laserem można uznać za najskuteczniejszą metodę, która definitywnie rozwiązuje problem.

Czy leczenie laserem jest skuteczne?

Najpopularniejszym rozwiązaniem, które stosuje większość osób chorych, jest branie odpowiednik leków przepisanych przez dermatologa. Leczenie laserem jest stosunkowo rzadziej wybieraną metodą, między innymi ze względu na koszt. Samo leczenie może polegać na zastosowaniu silniejszych bądź słabszych laserów, zależnie od tego, jakie są potrzeby chorego. Nietrudno zatem się domyśleć, że polecane są różne lasery, rozmaite gabinety chwalą się coraz to nowszymi modelami, mówiąc, że ich lasery są najlepsze na rynku i żaden inny im się nie równa. A jak wygląda naprawdę skuteczność takiego zabiegu?

Jeżeli chodzi o trądzik różowaty, leczenie laserem może przynieść różne skutki. Należy na początku nadmienić, że jest to usuwanie objawu, a nie przyczyny. Istnieje spore ryzyko, że trądzik powróci, zatem nie może to być jedyna forma leczenia. Skuteczność samego lasera też jest różna – czasami pomaga jeden zabieg i skóra wygląda rewelacyjnie, czasami okazuje się, że efekt jest co najmniej średnio zadowalający i potrzeba większej ilości zabiegów. U niektórych wystarcza słabszy laser i po trądziku nie ma śladu, a u innych trądzik, mimo że w mniejszym stopniu, jest wciąż widoczny i potrzeba bardziej inwazyjnego sposobu leczenia

Kompleksowe leczenie

Korzystanie z lasera jest z całą pewnością dobrym pomysłem na poprawę wyglądu, a zatem i samopoczucia chorego. W wielu przypadkach jednak konieczne jest połączenie lasera z leczeniem środkami farmakologicznymi pod okiem specjalistów, aby leczenie było nie tylko efektowne, ale również i efektywne. Oczywistym jest, że jeżeli okaże się, że przyczyną zmian leży zupełnie gdzie indziej, to leczenie laserem nie wystarczy i potrzeba bardziej kompleksowej kuracji. Warto tutaj również nadmienić, że nie zawsze można podjąć się od razu takiego leczenia. Trądzik różowaty musi być „uspokojony”, cera oczyszczona z wszelkich kosmetyków, a dzień przed zabiegiem, ani tym bardziej w dzień, kiedy zabieg ma być wykonany, nie wolno spożywać alkoholu.

Więcej o sposobach leczenia trądziku różowatego: http://rakszyjkimacicy.net.pl/leczyc-tradzik-rozowaty-domowymi-sposobami/

Przebieg, zalecenia i koszty leczenia laserem

Po leczeniu konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza. Sam zabieg laserem jest w zasadzie bezbolesny, trwa na ogół około 30 minut, a po zakończeniu pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort i zaobserwować widoczne zaczerwienienia, które ustępują po pewnym czasie. Nie wolno się wtedy ani opalać, ani złuszczać naskórka. W przypadku trądziku różowatego, leczenie laserem jest niestety wydatkiem finansowym, na ogół dość dużym, ponieważ pacjent za taki zabieg musi zapłacić sam – nie podlega on refundacji przez NFZ.

Wiele osób metody farmakologiczne rozumie jako alternatywę dla leczenia laserem, jednak jest to błędne myślenie. Praktyka pokazuje, że właśnie połączenie leczenia farmakologicznego z laserem daje najszybsze efekty i okazuje się być najbardziej skuteczne. Chory musi jednak mieć na uwadze, że jeśli ma trądzik różowaty, leczenie laserem związane będzie z kilkoma niedogodnościami. Pacjent musi się przygotować na wydatek finansowy, pewien dyskomfort po zabiegu i możliwość, że będzie musiał go jeszcze kilka razy powtórzyć. Przed skorzystaniem z usługi leczenia laserem, warto zapoznać się w sieci z opiniami na temat klinik, które oferują takie zabiegi.


5 komentarzy

 • Lisicaa888

  Leczenie laserowe trądziku różowatego jest skuteczne, ale przede wszystkim bardzo drogie i nie każdego na to stać ;/

 • DominikaBenaa

  Mnie właśnie nie stać na leczenie laserowe trądziku różowatego. Co jak co, ale tyle pieniędzy to ja nie mam. Wystarczy mi zwykły krem, który będzie łagodził objawy, bo jak wiadomo trądzik różowaty to już na całe zycie…

 • małakuleczka

  Nie widzę sensu wydawania pieniędzy na operacje laserowe usuwające trądzik różowaty gdy mamy dostępną szeroką gamę działających dermokosmetyków testowanych przez wykwalifikowanych specjalistów..

 • fifi988

  @małakuleczka Dokładnie zgadzam się z tobą. Ja stosuję Acnerose i nie wiem czy był on sprawdzamy przez specjalistów, ale na pewno posiada naturalny skład i można na nim polegać.

 • bośka

  Również jestem takiego zdania, że nie ma to jak dobry naturalny i przetestowany kosmetyk ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

25 − = 21