Depilacja laserowa – świetny sposób na gładkie nogi

Trwałe usuwanie włosków

Depilacja laserowa jest świetnym sposobem na gładkie nogi przez cały rok. Dzięki niej nie będziemy musieli martwić się o nadprogramowe owłosienie.

Laserowe usuwanie owłosienia polega na przykładaniu głowicy urządzenia do skóry. Światło lasera dociera do wnętrza skóry, przez co niszczy cebulki włosów oraz pozostawia skórę gładką. Włosy dodatkowo są niszczone, ponieważ laser wychwytuje melaninę w nich zawartą, przez co stają się bardziej kruche i wypadają. Znacznie też się rozjaśniają, przez co są mniej widoczne. Laser wpływa na cebulki włosów w ten sposób, że nie wyrastają już z nich żadne włoski. Dlatego ten rodzaj depilacji jest bardziej efektywny, niż np. depilacja woskiem, która polega wyłącznie na wyrywaniu włosów z cebulkami. W miejscu włosów powstają nowe, a nie zniszczone cebulki dalej produkują nowe włoski. Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią lub boją się golić nogi. Golenie nóg daje bardzo krótkotrwały efekt, dlatego trzeba je często powtarzać. Depilacja laserowa z kolei to zabieg trwały, dający pierwsze rezultaty już po około 2-3 zabiegach. Najlepsze efekty są widoczne po wybraniu całej serii zabiegów. W zależności od ilości owłosienia oraz wielkości miejsca zabiegowego, może być potrzebne od 5 do nawet 10 zabiegów w serii.

Depilacja laserowa jako bezbolesne usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa jest całkowicie bezbolesna. Możemy odczuć jedynie lekkie mrowienie oraz ciepło w miejscu, do którego przykłada się głowicę. Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem nieinwazyjnym, dzięki czemu możemy wykonywać je bez potrzeby brania dni wolnych w pracy. Po zabiegu można wracać do swoich obowiązków. Nie trzeba się również do niej przygotowywać. Warto jednak poświęcić godzinę na wizytę w salonie depilacji laserowej przed podjęciem się wykupienia serii zabiegów. Kosmetyczka przeprowadzająca zabieg musi ustalić z nami liczbę zabiegów oraz wypytać o przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej

Do przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej należą:

  • ciąża i karmienie piersią
  • epilepsja
  • zażywanie leków fotouczulających, w tym antykoncepcji hormonalnej
  • złe samopoczucie lub choroba
  • problemy skórne oraz rany w miejscu zabiegowym
  • nowotwór

Aby zabieg był bezpieczny nie może wystąpić ani jedno przeciwwskazanie. Po zabiegu warto stosować kremy, które poleciła nam kosmetolog. Mogą być to balsamy albo kremy nawilżające. Należy także bezwzględnie unikać basenów, saun oraz opalania się. Najlepiej więc zabieg depilacji laserowej jest zaplanować na jesień albo zimę. Nie wolno nam również stosować mocnych peelingów oraz kwasów AHA, które mogą naruszyć strukturę skóry oraz ją dodatkowo wysuszyć. Mowa oczywiście o miejscu zabiegowym. Skóra może być lekko zaczerwieniona, ale sam zabieg nie powoduje żadnych
komplikacji. Aby mieć pewność efektu warto powtórzyć go po około 2 latach, najlepiej w serii 3 zabiegów. Laserowa depilacja jest coraz bardziej popularna i jest gwarancją pięknej i zadbanej skóry.

Zapraszamy do kontaktu:

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =