Ostropest plamisty – tabletki, czy nasiona?
Ostropest plamisty to często polecany środek w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego działania wątroby. W jaki sposób działa to zioło, czy ostropest plamisty na odtrucie i która forma tej rośliny jest bardziej skuteczna?
Nasiona ostropestu zawierają bardzo ważny składnik nazywany sylimaryną. To właśnie ona wzmacnia działanie wątroby, ponieważ chroni hepatocyty przed wnikaniem do ich wnętrza toksyn. Właściwości sylimaryny to również działanie przeciwzapalne oraz żółciotwórcze. Dlatego też może być wykorzystany jako środek wszechstronny. Należy również pamiętać o tym, że ostropest może obniżać poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także przeciwdziałać nowotworom wątroby.
Czy lepiej wybrać tabletki czy raczej mielone nasiona ostropestu? Wiesz, co pomoże w oczyszczaniu wątroby? W niektórych przypadkach tabletki z wyciągiem z ostropestu mogą mieć silniejsze działanie niż nasiona. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu gotowe suplementy często zawierają również wypełniacze i inne składniki, które mogą wpłynąć negatywnie na stan zdrowia w późniejszych okresach życia. Dlatego osoby ceniące ekologiczne i zdrowe produkty wybierają raczej nasiona ostropestu bez żadnych dodatków. Jeśli dana osoba nie cierpi na kamicę wątrobową, może zdecydować się na zakup całych nasion ostropestu i mielić je dopiero przed spożyciem. Takie ziarna zawierają sporo oleju i kwasów omega-3. Tabletki z ostropestem mogą być zalecone przez lekarza w przypadkach, gdy konieczne jest zażywanie większej niż standardowa dawki ostropestu. W standardowych przypadkach jednak najlepiej zdecydować się na zwykłą kurację, która polega na jedzeniu dwóch łyżeczek mielonego ostropestu dziennie przez trzydzieści dni. Wybierz najlepsze stosowanie babki płesznik i zapomnij o problemach Twoich narządów.
Oprócz stosowania samego ostropestu warto czasem zdecydować się na wykorzystanie mieszanki ziół wzmacniających wątrobę. Do takich produktów należy między innymi Hepa Vitale. Znaleźć tam można ostropest, babkę płesznik oraz czarnuszkę. Wszystkie one działają ochronnie na wątrobę, dlatego wspierają jej działanie. Warto wykorzystać taką mieszankę zwłaszcza w przypadku początkowych objawów złego działania wątroby, takich jak przewlekłe zmęczenie.