Depilacja Laserowa Gdynia – Metoda bezbolesnej depilacji laserem Vectus

depilacja

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które po innych metodach usuwania owłosienia mają podrażnienia lub inne problemy np. zapalenie mieszków włosowych. Laserowe usuwanie owłosienia to również idealne wyjście dla osób, którym zależy na gładkiej skórze bez owłosienia przez bardzo długi czas. Powtórzenie takiego zabiegu kilkakrotnie może zapewnić nam gładką skórę nawet na kilka lat. 

Jakie są przeciwskazania do poddania się zabiegowi depilacji laserowej?

Niestety nie każdy z nas może się poddać depilacji laserowej. Istnieją przypadki, kiedy nie są one wskazane. Zaliczamy do nich:

 • ciążę,
 • różne nowotwory,
 • infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne na skórze,
 • przyjmowanie niektórych leków, które mają działanie światło-uczulające,
 • skóra po opalaniu,
 • skóra po stosowaniu samoopalaczy oraz bronzerów,
 • jasne włoski na skórze w miejscu, gdzie chcemy przeprowadzić depilację (mała skuteczność zabiegu).

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Przed wykonaniem depilacji laserowej osoba, która ma być poddana zabiegowi musi się odpowiednio przygotować. Rodzaj działań, jakie należy podjąć zależy od wielu czynników, takich jak np.: odcień włosów, stan zdrowia. Dlatego w celu prawidłowego wykonania zabiegu należy odbyć konsultacje z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg oraz z lekarzem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że depilacja będzie zarówno skuteczna, jak i bezpieczna dla naszego zdrowia.

Istnieje również lista zaleceń, która obowiązuje każdą z osób, która chce poddać się laserowej depilacji:

 • miesiąc przed zabiegiem nie należy w żaden sposób usuwać owłosienia,
 • pół roku przed depilacją nie należy przyjmować retinoidów doustnie,
 • trzy tygodnie przed depilacją nie można stosować maści zawierających w składzie retinoidy,
 • należy powstrzymać się od opalania oraz stosowania samoopalaczy,
 • dwa tygodnie przed zabiegiem zabronione jest przyjmowanie leków oraz ziół, które mają działanie uwrażliwiające na światło.

Jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej?

Przed rozpoczęciem zabiegu każdy z pacjentów powinien wypełnić ankietę na temat swojego zdrowia. Jeśli osoba, która będzie przeprowadzała zabieg nie zauważy żadnych przeciwskazań, kolejnym etapem jest przeprowadzenie próby na niewielkim obszarze skóry. Jeśli wszystko przebiega bez problemów to znak, że można przystąpić do właściwego zabiegu. W tym celu lekarz najczęściej stosuje urządzenie, którego światło oddziałuje na melaninę w włoskach. Melanina pochłania wiązkę lasera, a przy tym ulega zniszczeniu razem z mieszkiem. Po zabiegu stosowane są specjalne preparaty łagodzące.

Dowiedz się więcej o tej metodzie depilacji: https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html

Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć ponieważ włoski rosną w różnym czasie. Te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu reagują na światło lasera. Pozostała część, która znajduje się w fazie uśpienia, posiada jeszcze zbyt mało melaniny, by laser na nie zadziałał. Dlatego, aby zabieg depilacji laserowej był skuteczny należy powtarzać go co miesiąc przez około pół roku. W późniejszym etapie zwykle wystarczają sesje przypominające raz do roku. Zdarzają się przypadki, kiedy konieczne jest odbycie większej ilości sesji. Dotyczy to głównie osób, których mieszki włosowe są nadwrażliwe na właściwy poziom hormonów oraz osób z problemami zaburzeń hormonalnych.

Należy przygotować się na to, że prawie nigdy nie zdarza się, żeby włoski zostały usunięte w 100%. Musimy wziąć pod uwagę, że część z nich jest zbyt jasna oraz zbyt cienka. Po zabiegu depilacji laserowej bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarza.


7 komentarzy

 • Stella

  Mi nawet na jasne włoski podziałało, Ogólnie uważam, że taka depilacja to super sprawa jest, bardzo pomocna w życiu codziennym,

 • offowa

  Myślałam, że zabieg depilacji laserowej trzeba wykonać tylko raz, a tu się okazuje, że kilka razy, aby mieć gładką skórę na lata… Długie są takie zabiegi?

  • Mola

   Zabieg depilacji laserowej nie należy do długich – trwa zaledwie kilkanaście minut, raczej nie więcej niż 20. Samych zabiegów wystarczy wykonać kilka, a mamy spokój na wiele lat. Myślę, że więcej szczegółów to raczej specjalista powie na pierwszej wizycie.

 • metina

  Kiedyś dokonywałam depilacji woskiem no teraz mam… zapalenie mieszków włosowych. Ciągle właściwie przy depilacji coś mi się dzieje. Ktoś wie ile kosztuje taki zabieg?

  • lolka

   Sama byłam na depilacji laserem Vectus w Gdyni w Clinia Cosmetologica i nie było drogo. To oczywiście dość indywidualna sprawa, ale też jest opcja rozłożenia na raty. Jestem bardzo zadowolona, wybrałam depilację laserową nóg i mam teraz gładką skórę – nie pamiętam kiedy używałam ostatnio maszynki 🙂

 • Monika

  Moja ciocia chciała skorzystać z depilacji laserowej pach, bo ma straszne podrażnienia przy każdym depilowaniu. Poszła na bezpłatną konsultacje i okazało się, że ze względu przeciwwskazania do poddania się zabiegu depilacji. Dobrze wspomina wizytę, bo równie dobrze to mogli zrobić zabieg, wziąć kasiorę i się nie przejmować, a widać że to jednak ważne dla nich, by klient był zdrowy i zadowolony.

 • Amelia

  Bardzo fajny artykuł, dowiedziałam się paru rzeczy. Nie wiedziałam, że trzeba przygotować się do zabiegu depilacji laserem. Fajnie, że są gabinety, które oferują darmową konsultacje, w której dowiemy się się więcej o tym jak powinniśmy się przygotować do depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 3