Czym są rumieńce na twarzy?

Rumień - policzki

Rumieńce na twarzy to swoista odpowiedź organizmu na sytuacje stresowe lub silnie emocjonalne. Najczęściej pojawia się podczas wstydliwego wydarzenia. Towarzyszy nam również przy wybuchach gniewu lu płaczu. Rumieniec powstaje w wyniku obkurczania i rozkurczania się maleńkich naczynek krwionośnych znajdujących się tuż pod skórą twarzy. Normalnie odżywiają one wszystkie komórki twarzy i narządów. W przypadku zaburzenia ich funkcjonowania, na twarzy pojawiają się czerwone plamy.

Czy rumieńce da się usunąć?

Problem, jakim są rumieńce, da się usunąć. Często jest wstydliwy dla wielu osób – ich pojawienie wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Może mu również towarzyszyć uczucie pieczenia. Jeżeli dotknął cię problem kruchych i delikatnych naczyń krwionośnych, w wyniku pojawiającego się rumieńca, na twojej twarzy mogą zostać także nieestetyczne pajączki. Na szczęście w dobie obecnej nauki i rozwoju medycyny powstało kilka sposobów pozwalających pozbyć się tego kłopotu.

Sprawdź więcej o rumieniach tutaj: http://drmalek.pl/arts/redukcja-rumienca-na-twarzy-za-pomoca-lasera/

Dlaczego warto poddać się zabiegowi usuwającemu rumieńce na policzkach?

Nowoczesna medycyna estetyczna gwarantuje skuteczność i całkowite bezpieczeństwo wszystkich oferowanych zabiegów na rumieńce na policzkach. Nie wymagają one żadnych specjalnych predyspozycji. Jedynym wymogiem jest wcześniejsza wizyta u lekarza specjalisty, który pomoże wybrać zabieg, najbardziej odpowiedni dla twojej skóry. Jest on komfortowy i nieinwazyjny.

Zabiegi na rumieniec na twarzy:

  • laser Harmony XL Dye-VI: zabieg tym laserem polega na oddziaływaniu na naczynka wąskopasmowym światłem pulsacyjnym i prowadzi do ich obkurczenia.
  • laser Varilite: polega na poddaniu naczyń podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, która sprawia, że stają się one mocniejsze i bardziej obkurczone.
  • głowica Hot-Cold: jest to swego rodzaju gimnastyka dla naczynek. Naprzemienne podgrzewanie i ochładzanie naczynek sprawia, że stają się one bardziej odporne i mocniejsze.
  • ultradźwięki: za pomocą ultradźwięków do skóry dostaje się serum z wcześniej zaaplikowanej ampułki. Lek sprawia, że naczynka obkurczają się, a rumieniec na twarzy znika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 2 =