Kobieca skóra w ogniu nowoczesnej technologii laserowej

cellulit

1. Depilacja laserowa i laserowy zabieg na cellulit

    Współczesne nam czasy czynią zabiegi pielęgnacyjne bardziej skomplikowanymi niż niegdyś. Szybkie tempo życia, upowszechnienie się fast foodów, a także zanieczyszczenie środowiska przyczyniają się do rozwoju wielu chorób, a także pojawiania się przykrych, urodowych defektów. Cellulit jest problemem z pogranicza estetyki i medycyny. Sam w sobie jest zjawiskiem naturalnym, przede wszystkim u kobiet. Można nawet powiedzieć, że z uwagi na biologię jest on wręcz swoistym wyznacznikiem kobiecości. Nie należy go jednak mylić z zapaleniem tkanki łącznej czyli cellulitisem. Mimo to, pomiędzy tym ostatnim a poczciwym i uciążliwym cellulitem istnieje pewien łącznik – otyłość. Cellulit mogą mieć wprawdzie kobiety szczupłe, ale zdecydowanie częściej występuje on u osób z ponadprogramowymi kilogramami.  Nie wszystko musimy jednak znosić w nadmiarze. Cellulit  bywa uwarunkowany genetycznie i ma swoje fazy rozwoju, a jeśli zlekceważymy pierwsze z nich, czeka nas prawdziwy pielęgnacyjny kłopot. Krem na cellulit jest bardzo skutecznym preparatem eliminującym „skórkę pomarańczową”, ale nie zadziała, jeśli zlekceważymy pierwsze dwie fazy jej ewolucji. Nierówna skóra przypominająca materac, widoczna bez nacisku palców i wyeksponowana w pozycji stojącej wymaga o wiele poważniejszej ingerencji, niż kosmetyk. Co więcej, przyczyną cellulitu mogą być zaburzenia hormonalne. Sprzymierzeńca w walce o gładką i jędrną skórę trzeba wówczas poszukać w nowoczesnej technologii medycznej i kosmetycznej. Walka z zaawansowanym cellulitem nie jest wprawdzie łatwa, ale nie jest z góry skazana na przegraną.

    Niemal każdy zdaje sobie dziś sprawę z tego, że laserowe światło ma ogromne możliwości w sferze upiększania ciała. Depilacja laserowa laserem vectus przetarła temu szlaki, a w tej kategorii laser vectus nie ma sobie równych. Co zatem stanowi o jego wyższości nad innymi laserami funkcjonującymi na rynku? jest obecnie sprzętem najefektywniejszym. Długość emitowanych przez niego fal wynosi 810 . Jest to diodowy, powstały dzięki pracy naukowców z Harvard University. Jego najważniejsze zalety warto wypunktować, wyróżniając następujące atuty technologiczne:

1. Uwzględnienie technologii fototermolizy selektywnej, dzięki której laserowe światło wnika głęboko w skórę. Co więcej, penetruje ono jedynie komórki barwnikowe mieszka włosowego. Zapewnia to skórze duży stopień bezpieczeństwa, ponieważ światło nie uszkadza otoczenia włosa.

2. Laser Vectus jest wyposażony w czytnik Skintel, który gwarantuje wysoką skuteczność zabiegów. Czytnik umożliwia bowiem automatyczny dobór mocy przez urządzenie i w ten sposób uwzględnione zostają indywidualne parametry pacjenta.

3. W laserze Vectus wykorzystano także technologię Photon Recycling, co oznacza, że światło odbite od skóry zostaje wykorzystane przez urządzenie. Dzięki temu efektywność lasera jest jeszcze większa.

4. Laser Vectus zawiera zaawansowany system chłodzenia Advanced Contact Cooling. Zapobiega on oparzeniom, a także zmniejsza dyskomfort charakterystyczny dla depilacji laserowej.

Nowoczesne możliwości lasera sprawiają, że cebulki włosów są niszczone raz na zawsze, trzeba się jedynie poddać serii zabiegów z uwagi na zróżnicowanie faz wzrostu włosa. Ocenia się, że dzięki laserowej kuracji możemy się radykalnie pozbyć 95% naszego owłosienia. To bardzo ważne z uwagi na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie naszej skóry, albowiem inne metody depilacji nie zapobiegają wrastaniu włosków, a zapalenie mieszków włosowych potrafi być czasem wyjątkowo uciążliwe.

Jak jednak dowodzi nauka, za pomocą lasera można się obecnie uporać z wieloma innymi problemami estetycznymi oraz zdrowotnymi. Laser może być skutecznym narzędziem w walce między innymi ze  zmarszczkami, przebarwieniami, a także ze szpecącym skórę  cellulitem.

2. Światłem lasera w „skórkę pomarańczową”

Cellulit – nazywany również lipodystrofią typu kobiecego jest obrzękowo – włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej (lub guzkowo twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym), początkowo widocznym jedynie po naciśnięciu skóry pośladków, brzucha, ud, czy ramion. Z czasem charakterystyczne grudki, zgrubienia i zagłębienia skórne stają się coraz bardziej widoczne, a włączenie odpowiedniej diety i e przestają dawać oczekiwane efekty. Co gorsza, zdarzają się przypadki, gdy skóra objęta cellulitem sygnalizuje swój problem za pomocą bólu. Nadzieją mogą być w takich przypadkach zabiegi laserowe, dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb każdego pacjenta. W urządzeniach przystosowanych do tego celu wykorzystuje się laserowe światło które wprowadzane jest w głąb skóry za pomocą światłowodu i tam świetnie sobie radzi z niwelowaniem zwłókniałych przegród w tkance łącznej, rozbijaniem komórek tłuszczowych oraz usuwaniem płynnego tłuszczu z ich wnętrza.. Ma także bardzo pozytywny wpływ na napięcie i uelastycznienie skóry. W zależności od typu lasera można oczekiwać także innych korzyści, na przykład stymulacji odbudowy naczyń krwionośnych w tkance podskórnej. Z obrzękami dobrze poradzi sobie krioterapia, a dzięki om limfa zyska szybszy i bardziej równomierny obieg. W walce z cellulitem dobrze sobie poradzi nawet o małej mocy, zwany „zimnym laserem”, który stymuluje rozmieszczenie trójglicerydów w komórkach tłuszczowych bez naruszania ich struktury. Z uwagi na indywidualną zawartość portfela warto rozważyć relację między typem zabiegu a jego ceną. Za wygładzanie „skórki pomarańczowej” zapłacimy od 100 do kilkunastu tysięcy złotych. Zasada jest taka, że najtańsze są zabiegi laserem o małej mocy, ale w takim przypadku trzeba ich wykonać więcej. W przypadku zabiegów droższych skuteczność działania urządzenia jest wyższa, więc nie ma potrzeby częstego powtarzania laserowych sesji. Kilka lub kilkanaście zabiegów zapewnia pożądany skutek i pozwala utrzymać ładny wygląd skóry w dłuższym okresie czasu. Powstawanie i rozwój cellulitu jest jednak ściśle związany z naszymi biologicznymi predyspozycjami oraz trybem życia, więc warto pomóc nowoczesnej technologii praktykując całkiem tradycyjne metody dbania o swoje zdrowie i ładny wygląd. Zdarzają się jednak przypadki, gdy szczupłe i aktywne fizycznie kobiety nie są w stanie uporać się ze „skórką pomarańczową”, dlatego roli lasera w jej zwalczaniu nic nie będzie w stanie zastąpić. Zabiegi takie przeprowadza się po dokonaniu znieczulenia i trwają one mniej więcej od 1 do 2 godzin. Skutki uboczne występujące po zabiegu nie są zbyt uciążliwe. Może występować zasinienie, lekki obrzęk, a czasem przejściowy brak czucia.

Czy laserowej terapii może poddać się każdy? Istnieją pewne przeciwwskazania, na przykład przyjmowanie leków przeciwpłytkowych, niektórych leków przeciwzapalnych lub leków o właściwościach fototoksycznych. Niewskazane jest poddawanie się zabiegom laserowym w przypadku infekcji, obecności fragmentów skóry uszkodzonej i  przepuklin, wrzodów okrężnicy,  zapalenia żył, czy skłonności do bliznowców. Przeszkodą jest również przebyty zawał serca, kłopoty z układem krążenia i ciąża. Jeśli takich przeciwwskazań nie ma, warto poddać się takiej sprawdzonej terapii, która nie tylko wygładzi skórę, ale także pomoże wymodelować ciało. Racjonalna i niskokaloryczna dieta, odpowiednia dawka ruchu fizycznego oraz regularne e z użyciem kosmetyków antycellulitowych pozwolą na dłuższe cieszenie się rezultatami kuracji laserowej.


5 komentarzy

  • GorgoonsollA

    Na prawde bardzo ladnie jest tu wszystko opisane. Ostatnio bylam na zabiegu na cellulit na nogach i było super, a zaczelo się od baniek chinskich w domowych warunkach ale w koncu poszlam na taki zabieg i jest bardzo okey. Jeżeli chodzi o cellulit to i tak wypada trzymac dietę i ćwiczyć bo bez tego niestety nic się nie poprawi, tylko znowu będzie on widoczny.

  • Natti

    A ile razy powtarzałaś ten laser na cellulit Zabiegi faktycznie dużo dają?

    • kesja_1994

      u mnie wyszło razem trzy zabiegi ;p ale wiem ze często inne dziewczyny chodzą tylko po dwa razy ;p co do zabiegów to działają ładnie na cellulit ale tak czy inaczej dobrze jest ćwiczyć, pić dużo wody, dbać o to co się je i nakładać jakiś krem na cellulit czy peelingi, chociaż to można zrobić fusami od kawy ;p

      • madzix

        jak juz wspominasz o kremie na cellulit to myslisz ze taki krem nada sie nawet pod takie bardziej domowe masaze a’la banki chinskie czy lepiej nakladac oliwke? moze kiedys cos podzialam laserem ale obecnie nie mam takich pieniazkow wolnych by sobie pozwolic na zabieg. staram sie domowymi i tanimi sposobami tez cos porobic ale teraz widze ze czetso pojawiaja mi sie siniaki po bankach wiec moze oliwka jest odpowiednia..

        • LELKA

          Jak robią ci się siniaki to znaczy że masz coś nie tak z naczynkami. Także lepiej poszukać czegoś innego niż oliwka np. krem na cellulit z takimi składnikami które będą ci poprawiały stan naczynek. Też robie co 3-4 dni bańki i u mnie najlepiej ze wszystkim kremów jakie miałam działa vialise i z tego co się orientuję to on uzupełnia naczynka czy coś takiego. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 4 =