Co na zapalenie mieszków włosowych?

Figówka jest schorzeniem bardzo specyficznym, gdyż występuje ona głównie u mężczyzn. Jest to bakteryjne zakażanie gronkowcem, którego miejsce występowania to głównie twarz, a w szczególności jej owłosione miejsca.

Zapalenie mieszków włosowych bardzo często spowodowane jest depilacją, zanieczyszczoną wodą, jak również brakiem higieny osobistej. Wiele osób cierpiących na tę dolegliwość wcale nie ma pojęcia, iż jest to coś poważnego. Poprzez co, osoby te lekceważą ten problem, a stan zapalny dalej się rozwija.

Zapalenie mieszków włosowych leczenie

Zapalenie mieszka włosowego leczy się za pomocą antybiotyków. Najpierw antybiotyk podawany jest miejscowo w formie maści. Aczkolwiek w późniejszym stadium również doustnie, gdy metoda miejscowa nie przyniosła rezultatu. Również w trakcie leczenia stosuje się laseroterapię. Bowiem laserowe usuwanie włosków pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów, poprzez co nie musimy się depilować, gdyż włoski nie odrastają. Jest to metoda bardzo w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Przy zapaleniu mieszków włosowych zaleca się również przykładanie wilgotnych kompresów rozgrzewających. Zaleca się także przyjmowanie witaminy C, jak również witamin z grupy B, które przyśpieszają regenerację mieszków włosowych i działają odżywczo na skórę. Raz na tydzień można również zastosować peeling na skórę.

Zapalenie mieszków włosowych na nogach

Do zapalenia mieszków włosowych często dochodzi poprzez golenie, bądź depilację. Wówczas pojawiają się krostki na skórze, które są bardzo widoczne. Wiele osób myli to zjawisko ze zwykłym podrażnieniem skórnym po depilacji. Aczkolwiek warto nie lekceważyć tego zjawiska, gdyż może być to stan zapalny prowadzący do choroby.

Zapalenie mieszków włosowych na głowie

Do zapalenia takiego bardzo często dochodzi poprzez kąpiele w basenach. Wówczas w okolicach włosa pojawia się żółta otoczka. Zjawisko takie jest sygnałem ostrzegawczym, iż z naszym organizmem dzieje się coś niepokojącego. Może to także prowadzić do innych komplikacji zdrowotnych.


4 komentarze

 • Mika

  Zapalenie mieszków włosowych towarzyszyło mi dobrych klika lat aż zdecydowałam się na depilację laserową. Nie ma co zwlekać z decyzją o zabiegu. Będziecie naprawdę zadowolone 🙂

 • igrek

  wam dziewczyną łatwo mówić żeby iść się wydepilować :), a co ma powiedzieć mężczyzna, który chce sobie zapuścić brodę 😀 hhyh

 • roustea321

  Ja za każdym razem gdy się golę to wyparzam maszynkę w wrzącej wodzie i dwa razy w tygodniu robię sobie kąpiele w solance 🙂

 • SzminkA

  Ja wykonałam depilację laserową w Gdańsku – Clinica Cosmetologica i od tamtej pory nie mam problemów z zapaleniem mieszków włosowych :). Zabieg jest szybki bezpieczny i co najważniejsze bezbolesny. Polecam wszystkim – jest to jedyna rozsądna dająca efekty opcja pozbycia się problemu zapalanie mieszków włosowych.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − = 36