Jak uporać się z problemem nadmiernego owłosienia?

Problem nadmiernego owłosienia, to częste zaburzenie dotykające szerokiej grupy populacji. Choć niniejsze zjawisko nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia pacjenta, często wpływa na jego samopoczucie i może przyczynić się do znacznego obniżenia poczucia własnej wartości.

Hirsutyzm – leczenie i objawy

Hirsutyzm do zaawansowana postać nadmiernego owłosienia pojawiająca się u płci żeńskiej. W przebiegu niniejszej choroby mogą pojawić się włosy na piersiach, twarzy, plecach oraz szyi i brzuchu kobiety. Leczenie powyższego zaburzenia nie jest łatwe i większości przypadków wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań(w tym depilacji laserowej).

Nadmierne owłosienie – przyczyny

Wśród przyczyn odpowiedzialnych za występowanie niniejszego zaburzenia możemy wyróżnić:

  • Zaburzenia hormonalne, w tym te związane z zespołem policystycznych jajników, przerostem kory nadnerczy, hiperprolaktymią, zespołem Cushinga i anoreksją;
  • Przyjmowanie leków zaburzających czynność układu hormonalnego; oraz
  • Czynniki genetyczne

Depilacja woskiem

Chociaż niniejszy sposób depilacji uznawany jest za metodę długotrwałego usuwania owłosienia. Często związany jest z szeregiem nieprzyjemnych konsekwencji. Wrastające włoski oraz zapalenia mieszka włosowego to tylko niektóre z nich. Ponadto wosk do depilacji odpowiedzialny jest za powodowanie podrażnień oraz alergii na delikatnej i wrażliwej skórze (np. okolic intymnych).

Depilacja laserowa

Laserowa depilacja to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zarówno nadmiernego owłosienia u mężczyzn, jak hirsutyzmu u kobiet. W wyniku jej zastosowania z łatwością można usunąć włosy na plecach lub owłosienie na twarzy.

Na szczególną uwagę zasługuje również depilacja przy pomocy nowoczesnego lasera Vectus, który przy za pośrednictwem innowacyjnego czytnika melaniny jest w stanie dostosować odpowiednią wiązkę światła do rodzaju skóry pacjenta. Niniejszy zabieg cechuje się niezwykłą dokładnością oraz skutecznością, która pozwala na całkowite usunięcie niechcianego owłosienia już po kilku pierwszych zabiegach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2