Sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem, który dotyczy i kobiet, i mężczyzn. Przyczyn takiego stanu może być wiele, dlatego niekiedy trudno jest ustalić tę właściwą. U mężczyzn wypadające włosy znikają najczęściej z określonych partii (na przykład ze skroni lub potylicy), u kobiet natomiast najczęściej spotyka się ogólne przerzedzenie włosów. Bez względu na to, kogo dotyczy ten problem, zawsze jest drażliwy i może być przyczyną kompleksów oraz braku pewności siebie. Jeśli zauważa się u siebie oznaki tego problemu, trzeba dowiedzieć się, jak zapobiec wypadaniu włosów.

Zabiegi na wypadanie włosów

Najskuteczniejszym sposobem leczenia są specjalistyczne zabiegi. Tylko dzięki nim można uzyskać najlepsze i najbardziej trwałe efekty. Można zdecydować się na takie zabiegi, jak:

  • badanie skóry głowy Trichoskopia z komputerową oceną Tricholab
  • Trichogram (badanie stanu włosów)
  • Dermapen 3 / Mezopen
  • mezoterapia

Poszczególne zabiegi

Jeśli chodzi o konkretne zabiegi na włosy, godna polecenia jest mezoterapia. W jej trakcie podaje się osocze bogatopłytkowe. Zanim rozpocznie się zabieg, jest pobierana od pacjenta krew, którą się odwirowuje w celu uzyskania potrzebnego osocza. W trakcie zabiegu specjalista wykonuje maleńkie nakłucia, poprzez które wprowadzane jest osocze do głębokich warstw skóry.

Trochę podobny do mezoterapii jest zabieg Dermapen 3 / Mezopen. Głowica jest tu znacznie większa i działa obszarowo. W trakcie zabiegu jednak również wykonuje się maleńkie nakłucia, które umożliwiają podanie substancji odżywczych.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów są różne. Najczęściej jest to spowodowane zmianami hormonalnymi lub uwarunkowaniami genetycznymi, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że problem ten może wynikać również z nadmiernego stresu, noszenia zbyt ciasno upiętych włosów lub używania nieodpowiedniego szamponu. Dla tych, którzy zastanawiają się nad tym, jak wzmocnić włosy, można doradzić to, aby nie farbowali włosów, nie używali chemicznych szamponów ani nie stylizowali ich przy pomocy wysokiej temperatury.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

25 + = 30