Social media ratunkiem dla Twojego zdrowia!

Gdy powstawały pierwsze komputery nikt zapewne, nie myślał jeszcze o tym, że w przyszłości Internet zawładnie całym światem i stanie się jednym z głównych narzędzi komunikacji. Od początku Internet pełnił funkcję informacyjną i społeczną, zapewniającą możliwość kontaktu z drugą osobą. Z czasem rozwój technologi doprowadził do powstania mediów społecznościowych, które na dobre zagościły w naszych sercach i domach.

Już w samej definicji mediów społecznościowych, możemy zauważyć ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a dokładniej samopoczucie, dzięki możliwości stałego i łatwego kontaktu ze znajomymi. Kamil Jankowski (ekspert z dziedziny marketingu internetowego z agencji social media Think Things) w jednej ze swoich wypowiedzi podkreśla, że (…) dzięki możliwościom, jakie dają tego takie portale, ich użytkownicy mogą stale komunikować się wzajemnie, tworzyć relacje oraz budować społeczności. Łatwość, bezpośredniość i jednoczesność komunikacji, to podstawowe cechy, które sprawiają, że serwisy społecznościowe stają się dzisiaj bardzo silnym medium. Warto uzupełnić ostatnie zdanie o słowa silnym i niezbędnym w dzisiejszych czasach medium (na podstawie konsultacji z https://thinkthings.pl/).

Coraz więcej firm i instytucji prowadzi działania w social mediach. Prowadzenia fanpage przez agencje reklamowe, stało się kluczowym zadaniem w budowaniu marki oraz utrzymywaniu relacji z klientem. Istnieje wiele stron tematycznych zarówno na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze, dzięki którym, możemy śledzić to, co nas interesuje. Często osoby, które prowadzą dany portal, starają się przekazywać nam kluczowe informacje w zabawny i kreatywny sposób, co z kolei przekłada się na nasze pozytywne nastroje. Czasami wystarczy jeden  filmik lub obrazek, który poprawia nasza samopoczucie i spowoduje, że z chęcią podzielimy się nim z innymi. Takie zachowanie wpływa na to, że stale staramy się z kimś komunikować, dbamy o nasze relacje i dążymy do tego, aby je podtrzymywać, nawet za sprawą samych mediów społecznościowych.

Twórcy social mediów cały czas dbają o to, aby dostarczać nam nowych wrażeń. Każda wprowadzona zmiana wymaga od nas pewnego rodzaju działań, które pobudzają i stymulują nasz umysł. Chcemy mieć nowe filtry, czcionki i dodatkowe możliwości, które mają inni. Takie działania wymagają od nas stałego poszukiwania nowej wiedzy.

Media społecznościowe bardzo często są sposobem jednoczenia społeczeństwa. Pomimo różnych poglądów, potrafimy łączyć siły i wspólnie działać w słusznej sprawie. Wszelkie zbiórki charytatywne, które udostępniamy, powodują, że zaczynamy myśleć o sobie w pozytywny sposób. Mój wpis polubiło kilku znajomych, być może zaangażują się akcje. W końcu udało mi się osiągnąć coś fajnego.  – To często spotykane nastroje po tym, jak aktywnie włączymy się w konkretne działania – więcej o tym tutaj: http://wirusopryszczki.net.pl/media-spolecznosciowe-a-jakosc-uslug-medycznych/.

Kolejny niezwykle istotny aspekt, to dostępność. Kiedyś, aby poszerzać wiedzę o świecie, czytaliśmy książki i oglądaliśmy wiadomości. Teraz, za sprawą social mediów wszyscy, nawet osoby, które nie interesują się danym tematem, mają dostęp do informacji. Poszerzają się nasze horyzonty, a grupy tematyczne powodują, że naszymi zainteresowaniami możemy podzielić się z innymi.

Marketing, reklama – to wszystko funkcjonuje teraz za sprawą mediów społecznościowych, stając się jednocześnie najkorzystniejszą formą promocji. Portale stale się rozwijają, a  my żeby z nich korzystać, musimy podążać z duchem czasu i uczyć się o nowościach w świecie technologi. Kamil Janowski (agencji social media Think Things) podkreśla również, że Relacja i Facebook to nieodłączna para. Trudno się z tym nie zgodzić. To za sprawą mediów społecznościowych poznajemy nowe osoby, nawiązujemy relacje i często poszerzamy horyzonty. W jednej chwili możemy poprawić swój nastrój i wrócić do miłych wspomnień.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =