O implantach stomatologicznych

Implanty zębowe zapewniają nam nie tylko piękny uśmiech, jak również powodują, iż czujemy się pewniejsi siebie, a nasze relacje z innymi ludźmi ulegają znaczącemu polepszeniu. Jest to spowodowane tym, iż częściej się uśmiechamy i prowadzimy różne konwersacje z ludźmi, gdyż czujemy taką potrzebę.  Implanty zębów są z reguły stosowane przez osoby w starszym, wieku, wtedy, kiedy naturalne uzębienie pozostawia wiele do życzenia, gdyż naturę można oszukać. Proces całego zabiegu opiera się na tym, iż lekarz nacina błonę śluzową, następnie nawierca i wprowadza implant. Po wprowadzeniu takiego implanta rana jest zaszywana.

Na rynku istnieje szereg implantów zębowych, do najczęściej stosowanych należą:

 • implanty cyrkonowe
 • implanty porcelanowe
 • jak również implanty tytanowe

Jeżeli chodzi o implanty cyrkonowe to z pewnością jest to implant zęba, który jest implantem jednofazowym. Oznacza to, iż jego wszczepienie wymaga jedynie jednej wizyty i jednego zabiegu. Za kolei implanty tytanowe istnieją na rynku od wielu lat i należą do jednych z najczęściej wybieranych przez pacjentów. Polegają one na dwuczęściowych wszczepach i charakteryzują się bardzo dobrą biologiczną kompatybilnością. Natomiast implanty porcelanowe wiernie odtwarzają funkcje i wygląd zębów naturalnych.  Rodzaj implantów powinien być dostosowany do naszej sytuacji kostnej w jamie ustnej, ponieważ w przypadku różnych osób, wygląda ona całkowicie inaczej i rozbieżnie. Gdzie udać się na dobre implanty w Gdańsku? Czytaj dalej!

Implant zęba cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje implant zęba. Otóż implanty stomatologiczne są różne.  Cena implantu jest uzależniona od miejsca ich wykonania, czyli czynników wewnętrznych danego gabinetu stomatologicznego. Koszt implantu zęba  jest również uzależniony od tego, jaki rodzaj implantu wybierzemy.  Implanty tytanowe zaczynają się od kwoty 1800 złotych, z kolei implanty cyrkonowe od kwoty 1300 złotych.

Implanty zębowe przeciwwskazania 

Przeciwwskazania do implantów zębowych można podzielić na bezwzględne, względne, jak również miejscowe. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania bezwzględne to z pewnością można tutaj zaliczyć:

 • choroby krwi
 • ciążę
 • narkomanię
 • niekorzystne warunki anatomiczne szczęki

Do przeciwwskazań względnych należy zaliczyć:

 • alergie i choroby układu krążenia
 • nałogowe palenie tytoniu
 • choroby układu oddechowego
 • przyjmowanie sterydów

 Natomiast do przeciwwskazań miejscowych należy zaliczyć w szczególności:

 • nieprawidłową błonę śluzową w miejscu przyszłej implantacji
 • brak miejsca pomiędzy zębami sąsiednimi, jak również pomiędzy zębami górnymi i dolnymi zarazem

Tak więc należy pamiętać, iż zabieg ten wymaga dokładnej konsultacji z lekarzem, w związku z czym nie należy ukrywać żadnych dolegliwości przed naszym lekarzem, ponieważ mogłoby to wywołać nieprzyjemne komplikacje dla naszego organizmu.

Proteza na implantach         

Protezy na implantach zostają umocowane na kilku wkręconych na stałe w kość szczęki implantach stomatologicznych. Dzięki mocnemu zahaczeniu nie ma możliwości przesuwania się i nie wymaga to żadnego podklejania. Proteza stabilizowana implantami może być wykonana u większości osób cierpiących ze względu na całkowity brak własnego uzębienia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 31 = 35