Najlepsze zioła wspomagające trawienie!

Zioła od tysięcy lat są wykorzystywane w medycynie. Dziś chcę wam przedstawić kilka rodzajów ziół, która usprawni nasze trawienie i odpowiem co wpływa na oczyszczenie organizmu.

1. Mięta

Roślina stosowana jako dodatek do wszelkiego typu deserów oraz koktajli możemy zaliczyć do ziół wspomagających trawienie. Zawarty w roślinie metol uspokoi naszą wątrobę oraz zwiększy wydzielanie żółci wspomagającej trawienie tłuszczów. Picie herbatki miętowej jest szczególnie zalecane podczas przejedzenia oraz spożycia fasoli, grochu czy kapusty. Są to warzywa, które sprawiają, że nasz żołądek jest znacznie obciążony. Mięta poradzi sobie z bakteriami Salmonelli, pałeczkami coli oraz gronkowcem złocistym.

2. Krwawnik

To polskie zioła wspomagające trawienie. Ziele krwawnika rośnie dziko w całej Polsce i można go zbierać na przełomie lipca oraz października. Roślina jest szczególnie polecana w leczeniu zaburzeń trawienia tj. zgaga, zaparcia czy bóle brzucha. Dzięki swoim właściwościom ziele krwawnika zmniejsza bolesne skurcze jelita grubego. Chroni układ pokarmowy przed zbędnymi produktami przemiany materii. Garbniki oraz cholina zawarte w roślinie stymulują pracę wątroby, przyspieszając procesy trawienne oraz metabolizm tłuszczów.

3. Tymianek

Roślina znana jako przyprawa do drobiu, dziczyzny oraz ryb może wspomóc trawienie. Tymianek działa korzystnie na wątrobę, jelita oraz żołądek. Roślina, którą z powodzeniem możemy sadzić w domowych ogródkach i balkonach posiada związki gorzkie, które zwiększają wydzielanie soku żołądkowego odpowiadające za rozkład białek oraz niszczenie szkodliwych drobnoustrojów. Na niestrawność warto stosować tymianek w postaci kropel oraz naparów.

4.Dziurawiec

Zioło o żółtych kwiatach rośnie na terenie łąk od maja do sierpnia. Jego lecznice właściwości sprawdzają się w leczeniu dolegliwości żołądka. Dziurawiec jest stosowany przy zapaleniu błony śluzowej jelit. Roślina jest wykorzystywana w celu zwiększenia kwasu żołądkowego. To lecznicze ziele pomaga pozbyć się zwiększonej ilości żółci w woreczku żółciowym. Aby pozbyć się niepożądanych dolegliwości wykorzystujemy napar z kwiatów i zielonych części rośliny.

Więcej ziół mających pozytywny wpływ na trawienie znajdziemy na http://wrzody.net.pl/czytelnia/co-pomoze-na-oczyszczanie-jelita-cienkiego.html.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 + = 43