Manicure biologiczny, a klasyczny

Nie każda kobieta posiada takie pokłady wolnego czasu, by codziennie pielęgnować swoje dłonie i paznokcie. Współczesne trendy także nie ułatwiają zadania. Hybrydy, żele, ombre czy gradient to najpopularniejsze techniki zdobienia paznokci, których wykonania podejmują się tylko stylistki. Jaka istnieje alternatywa dla kobiet, które pragną mieć zdrowe i zadbane paznokcie niekoniecznie poddane malowaniu.

Manicure klasyczny

Tego typu pielęgnacja paznokci możliwa jest do wykonania samodzielnie w domy bądź w wybranym przez siebie gabinecie kosmetycznym. Zabieg opiera się na kompleksowej odbudowie wyglądu paznokci. Z reguły jest bardzo przyjemny, a efekty są błyskawicznie widoczne.

Aby wykonać manicure klasyczny wystarczy posiadać: zmywacz do paznokci, waciki kosmetyczne, pilnik, patyczek do naskórka i letnią woda w miseczce. Proces pielęgnacji jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności usuwa się lakier z powierzchni płytki paznokcia, jeżeli jest pomalowana. Następnie lekko piłuje paznokcie poprzez dokładne ruchy od boku do środka. Tutaj liczy się precyzja i cierpliwość, ponieważ nieprawidłowy ruch może zniszczyć kształt paznokci. Kolejno należy odsunąć skórki, a potem włożyć dłonie do kąpieli. Jeżeli naskórek po kąpieli wygląda nieestetycznie powinno się ostrożnie usunąć jego nadmiar. Na samym końcu należy solidnie natłuścić paznokcie i pokryć płytkę paznokcia odżywką lub lakierem.

Manicure biologiczny

Dla kobiet, które stawiają na naturalne paznokcie, doskonałym sposobem na pielęgnacje i utrzymanie pięknego wyglądu paznokci jest manicure biologiczny. Podstawową różnicą między nim, a klasycznym manicure jest to, że przy wycinaniu skórek należy zastąpić ciężkie ciążki specjalnym płynem złuszczającym. Dzięki takiej metodzie, skaleczenia i zadziory się nie pojawią. Pozostałe etapy zabiegu są takie same. Dla urozmaicenia procesu, na samym końcu można wykonać maseczkę z glinki lub masaż dłoni.


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 3