Jaką stosować maść na hemoroidy?

Leczenie hemoroidów domowymi sposobami bez konsultacji lekarskiej jest zwykle mało efektywne. Jednakże jeśli połączy się je z dodatkowym wspomaganiem w postaci odpowiednich czopków oraz maści, zapobieżenie rozwojowi choroby może okazać się skuteczne. Podjęcie tego typu działań powinno mieć miejsce w początkowych fazach rozwoju  choroby (I i II), kiedy hemoroidy wewnętrzne (powyżej linii grzebieniastej) nie zdążyły się jeszcze przekształcić w hemoroidy zewnętrzne (poniżej linii grzebieniastej).

Ból okolic odbytu, uciążliwe, przerywające sen swędzenie oraz niejednokrotnie krwawienie z odbytnicy, szczególnie podczas defekacji, są dolegliwościami nierozerwalnie związanymi z chorobą hemoroidalną. Lekarz proktolog, rozpoczynając leczenia pacjenta, skupia się więc w pierwszej kolejności na wyeliminowaniu tych symptomów, a dopiero w kolejnym etapie stara się usunąć guzki krwawnicze.

Dowiedz się więcej na https://proctovitale.pl/jak-wyleczyc-hemoroidy-przeglad-najpopularniejszych-metod/

Z uwagi na fakt, że krwawienie, często towarzyszące żylakom odbytu, wyklucza możliwość aplikowania czopków, chorujący decydują się na stosowanie maści łagodzących stany zapalne, zmniejszających ból oraz uśmierzających swędzenie. Większość z nich jest dostępna bez recepty, dlatego osoby, borykające się z żylakami odbytu dokonują zakupu bez konsultacji lekarskiej. Mimo iż lek przez pewien czas będzie przynosił ulgę, to jednak nie powstrzyma on rozwoju choroby i prędzej, czy później konieczne będzie odwiedzenie gabinetu proktologa.

Na rynku dostępnych jest kilka maści, zasługujących na szczególną uwagę, ze względu na ich wysoka skuteczność w niwelowaniu symptomów hemoroidów:

  • Procto Vitale – mimo iż nie jest to maść postanowiliśmy ją umieścić w tym zestawieniu. Procto Vitale to mieszanka ziół, które wspomagają niwelowanie objawów i zmniejszanie guzków.
  • Aesculan, zawierający kasztanowiec, który wzmacniania naczynia krwionośne. Do maści tej dodana jest także lidokaina, która działa znieczulająco;
  • Avenoc, zawierający adrenalinę, obkurczającą naczynia krwionośne oraz chlorowodorek amyleiny o działaniu znieczulającym. W składzie znajduje się ponadto ziarnopłon wiosenny, który ma działanie odkażające oraz piwonia zapobiegająca stanom zapalnym;
  • HemoClin, zawierający aloes o działaniu przeciwzapalnym;
  • Emorect, zawierający kasztanowiec i arnikę, które działają przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo;
  • Procto-Glyvenol, zawierający chlorowodorek lidokainy i tribenozyd, działające znieczulająco i wzmacniająco na naczynia krwionośne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 − 36 =