Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Cienka skóra pod oczami jest szczególnie podatna na tworzenie się w tym miejscu niechcianych zmarszczek. Powstają one nie tylko z powodu starzenia się skóry, braku odpowiedniego nawilżenia czy utraty kolagenu w skórze tej okolicy, ale także ze względów mimiki twarzy – ciągłe marszczenie się tej okolicy, wyrażającej różnorodne emocje niekorzystnie wpływa na jej wygląd.

Lepszy wybór

Pierwsze zmarszczki w okolicy oczu mogą być widoczne już po 20. lub 30. roku życia, kiedy to objawiają się już w naszej skórze oznaki starzenia. Warto zawczasu im zapobiegać, stosując odpowiednie preparaty lub poddając się zabiegom kosmetycznym. Jednak kiedy się już pojawią jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Można udać się do gabinetu kosmetycznego na zabiegi pielęgnacyjne tej okolicy, jednak wymaga to odpowiedniej ilości czasu, który musimy przeznaczyć na zabieg, czekaniem na termin wizyty czy dysponowaniem konkretnymi środkami finansowymi, gdyż takie zabiegi często nie są tanie. Inną opcją likwidacji zmarszczek jest regularne pielęgnowanie skóry w zaciszu domowym, co nie wymaga od nas umawiania się na wizyty, rezerwowania czasu  oraz dużych nakładów finansowych. Do takich pielęgnacji wykorzystuje się specjalistyczny krem przeciwzmarszczkowy 50+.

Kompleksowe działanie

Wśród preparatów na zmarszczki i kremów przeciwstarzeniowych mamy do wyboru szeroką gamę produktów, zawierających składniki zarówno chemiczne, jak i te naturalne. Dla naszej skóry najlepsze są oczywiście te drugie, gdyż zawierają składniki najczęściej pochodzenia roślinnego, nieuczulające, o łagodnym, ale skutecznym działaniu oraz takie, które najlepiej wiążą się i współpracują ze składnikami młodości, występującymi w naszej skórze (np. kolagenem). Każdy z tych składników odpowiada za inny efekt odmłodzenia skóry, a razem tworzą substancję o efektywnym działaniu. Za odpowiednie napięcie i ujędrnienie skóry odpowiada wyciąg z żeń-szenia syberyjskiego, ekstrakt z pąków oraz koenzym Q10. Mają one także właściwości regenerujące dla skóry oraz nawilżające i odżywiające. Istotnym działaniem takiego naturalnego kremu jest również poprawa mikrokrążenia w naszej skórze, którą umożliwia ekstrakt z ruszczyka kolczastego, wyciąg z kwiatów lawendy czy kofeina Wszystkie te składniki i jeszcze wiele innych połączonych w jednym preparacie daje idealną kompozycję odmładzającą, która działa kompleksowo, a jej efekty widoczne są bardzo długo.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 − 85 =