Henna – najstarszy, najprostszy i najefektowniejszy zabieg podkreślający oprawę oczu

Henna brwi to niewątpliwie jeden z najczęściej wykonywanych i najtańszych zabiegów w salonach kosmetycznych. Polega ona na barwieniu naturalnym barwnikiem włosków na łukach brwiowych. To idealny zabieg dla osób o gęstych i jasnych brwiach – nadaje im wyrazistości, znacznie poprawiając wygląd.

Henna brwi – dlaczego warto?

Daje dużo lepszy i naturalniejszy efekt niż podkreślanie łuków brwiowych konwencjonalnym makijażem. Chociaż efekt utrzymuje się przez miesiąc, jest to i tak znacznie tańsza i mniej inwazyjna alternatywa dla modnego makijażu permanentnego brwi.

Nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować? Darmowe konsultacje w salonie kosmetycznym w Gdyni czekają!

Jeśli potrzebujesz zabiegu na twarz i ciało, wybierz się do Gdyni. Specjaliści kosmetolodzy zajmą się Tobą i profesjonalnie wykonają wszelkie zabiegi. Sprawdź!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Najlepsza henna do brwi

Najlepsza henna do brwi to taka, której skład opiera się przede wszystkim na naturalnym barwniku pozyskiwanym z pędów i liści lawsonii bezwonnej. Może być dodatkowo wzbogacona delikatnymi substancjami nawilżającymi i nabłyszczającymi. Jeśli decydujemy się na wykonanie zabiegu w domu, warto zbadać skład drogeryjnych specyfików, ponieważ bardzo często mogą uczulać. Natomiast podczas wizyty w salonie mamy także prawo dowiedzieć się, jaki skład ma nałożona na nasze brwi henna, aby ustrzec się przed zaczerwienieniem, wysypką, łzawieniem i pieczeniem delikatnych okolic oczu. Niestety, zdarza się to dość często podczas takiego zabiegu, dlatego warto odwiedzać sprawdzony salon. Umiejętnie nałożona henna na brwi wygląda bardzo naturalnie, delikatnie podkreślając rysy twarzy – jest to jej niekwestionowany atut.

Jak dobrać hennę do brwi?

O sukcesie decyduje także dobór odpowiedniego odcienia, który powinien być nieco ciemniejszy niż nasz kolor włosów, a także dobrze dobrany do cery. Najbardziej twarzowe są różnego rodzaju odcienie brązu, mieszane według preferencji z różnymi odcieniami grafitu. Jeżeli sami nakładamy hennę do brwi w domu, pamiętajmy, że czerń to bardzo ryzykowny wybór, który sprawdzi się tylko w przypadku brunetek ze śniadą cerą. Pamiętajmy, że źle dobrany kolor może nam nadać srogiego i groteskowego wyglądu.


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =