Domowe sposoby na infekcje intymne

W Internecie można znaleźć bardzo wiele różnych porad, dotyczących radzenia sobie z infekcjami intymnymi. Warto pamiętać, że w przypadku takich dolegliwości największe znaczenie ma jednak prawidłowe dbanie o higienę i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Nie bez znaczenie jest także dieta oraz rodzaj noszonej bielizny.

Jak pozbyć się infekcji intymnej – to pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. Nie ma na nie jednej odpowiedzi, ponieważ nieprzyjemne objawy takie jak swędzenie, pieczenie, czy upławy, mogą być spowodowane przez bardzo wiele różnych drobnoustrojów. Jednocześnie można wykorzystać kilka prostych metod, które pozwolą na skuteczne zapobieganie lub zatrzymanie rozwoju chorobotwórczych bakterii i grzybów.

Domowe sposoby na infekcje intymne to przede wszystkim właściwa higiena oraz unikanie środków o drażniącym działaniu. Jednym z ważnych czynników, który sprzyja rozwojowi takich chorób, jest niewłaściwe pH skóry. Zmiana pH stwarza doskonałe środowisko do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów i w ten sposób zaburza naturalną równowagę flory bakteryjnej. Aby temu zapobiec, należy sięgnąć po właściwe kosmetyki. Sprawdzą się między innymi odpowiednie żele o niskim pH. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że stosowanie mydła nie tylko wysusza skórę, ale zmienia jej odczyn na zasadowy, co jest niekorzystne.

Domowy sposób na infekcję intymną polega na zastosowaniu sody do pieczenia. Ta substancja dodana do wody spowoduje obniżenie pH skóry, tworząc środowisko które nie będzie sprzyjać rozwojowi bakterii i grzybów.

W przypadku problemów z infekcją, warto także zatroszczyć się o dietę. Na pewno należy wyeliminować z niej cukry proste. Cukier to pożywka dla drożdżaków, które są przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Należy również unikać picia większych ilości alkoholu. Aby wzmocnić naturalną ochronę organizmu, warto natomiast sięgnąć po produkty mleczne, przede wszystkim nabiał, który zawiera probiotyki, czyli odpowiednie kultury bakterii.

Warto także pamiętać, że doskonałym siedliskiem bakterii i grzybów są ręczniki oraz gąbki i myjki. Jeśli pojawią się objawy wskazujące na infekcję, najlepiej wyrzucić wszystkie akcesoria do mycia, rezygnując całkowicie z używania ich. Zamiast zwykłego ręcznika, okolice intymne lepiej wycierać papierowymi ręcznikami, które są jednorazowe i w związku z tym nie ma na nich drobnoustrojów. Alternatywą jest korzystanie z ręcznika przeznaczonego jedynie do okolic intymnych. Najlepiej jeśli będzie on wykonany z delikatnego, naturalnego materiału. Po każdym użyciu trzeba go koniecznie dokładnie wysuszyć, ponieważ wilgotny ręcznik to doskonałe miejsce rozwoju różnych bakterii.

Dobrym rozwiązaniem jest również noszenie bielizny z przewiewnej bawełny, która pozwoli skórze oddychać i będzie chronić miejsca intymne przed przegrzewaniem się. Bieliznę najlepiej prać w wodzie z dodatkiem specjalnych, delikatnych proszków lub płynów przeznaczonych dla niemowląt lub alergików, ponieważ nie zawierają one drażniących substancji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 − = 46