Depilacja Laserowa Gdynia – Metoda bezbolesnej depilacji laserem Vectus

depilacja

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które po innych metodach usuwania owłosienia mają podrażnienia lub inne problemy np. zapalenie mieszków włosowych. Laserowe usuwanie owłosienia to również idealne wyjście dla osób, którym zależy na gładkiej skórze bez owłosienia przez bardzo długi czas. Powtórzenie takiego zabiegu kilkakrotnie może zapewnić nam gładką skórę nawet na kilka lat. 

Jakie są przeciwskazania do poddania się zabiegowi depilacji laserowej?

Niestety nie każdy z nas może się poddać depilacji laserowej. Istnieją przypadki, kiedy nie są one wskazane. Zaliczamy do nich:

 • ciążę,
 • różne nowotwory,
 • infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne na skórze,
 • przyjmowanie niektórych leków, które mają działanie światło-uczulające,
 • skóra po opalaniu,
 • skóra po stosowaniu samoopalaczy oraz bronzerów,
 • jasne włoski na skórze w miejscu, gdzie chcemy przeprowadzić depilację (mała skuteczność zabiegu).

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Przed wykonaniem depilacji laserowej osoba, która ma być poddana zabiegowi musi się odpowiednio przygotować. Rodzaj działań, jakie należy podjąć zależy od wielu czynników, takich jak np.: odcień włosów, stan zdrowia. Dlatego w celu prawidłowego wykonania zabiegu należy odbyć konsultacje z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg oraz z lekarzem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że depilacja będzie zarówno skuteczna, jak i bezpieczna dla naszego zdrowia.

Istnieje również lista zaleceń, która obowiązuje każdą z osób, która chce poddać się laserowej depilacji:

 • miesiąc przed zabiegiem nie należy w żaden sposób usuwać owłosienia,
 • pół roku przed depilacją nie należy przyjmować retinoidów doustnie,
 • trzy tygodnie przed depilacją nie można stosować maści zawierających w składzie retinoidy,
 • należy powstrzymać się od opalania oraz stosowania samoopalaczy,
 • dwa tygodnie przed zabiegiem zabronione jest przyjmowanie leków oraz ziół, które mają działanie uwrażliwiające na światło.

Jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej?

Przed rozpoczęciem zabiegu każdy z pacjentów powinien wypełnić ankietę na temat swojego zdrowia. Jeśli osoba, która będzie przeprowadzała zabieg nie zauważy żadnych przeciwskazań, kolejnym etapem jest przeprowadzenie próby na niewielkim obszarze skóry. Jeśli wszystko przebiega bez problemów to znak, że można przystąpić do właściwego zabiegu. W tym celu lekarz najczęściej stosuje urządzenie, którego światło oddziałuje na melaninę w włoskach. Melanina pochłania wiązkę lasera, a przy tym ulega zniszczeniu razem z mieszkiem. Po zabiegu stosowane są specjalne preparaty łagodzące.

Dowiedz się więcej o tej metodzie depilacji: https://www.rp.pl/Styl-zycia/180709662-Depilacja-laserowa—jaki-laser-wybrac.html

Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć ponieważ włoski rosną w różnym czasie. Te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu reagują na światło lasera. Pozostała część, która znajduje się w fazie uśpienia, posiada jeszcze zbyt mało melaniny, by laser na nie zadziałał. Dlatego, aby zabieg depilacji laserowej był skuteczny należy powtarzać go co miesiąc przez około pół roku. W późniejszym etapie zwykle wystarczają sesje przypominające raz do roku. Zdarzają się przypadki, kiedy konieczne jest odbycie większej ilości sesji. Dotyczy to głównie osób, których mieszki włosowe są nadwrażliwe na właściwy poziom hormonów oraz osób z problemami zaburzeń hormonalnych.

Należy przygotować się na to, że prawie nigdy nie zdarza się, żeby włoski zostały usunięte w 100%. Musimy wziąć pod uwagę, że część z nich jest zbyt jasna oraz zbyt cienka. Po zabiegu depilacji laserowej bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarza.


One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =