Cera naczynkowa

Obecnie cera naczynkowa jest problemem bardzo wielu ludzi, którzy niekoniecznie zdają sobie sprawę, jak o ten typ cery odpowiednio zadbać i co zrobić, by wyeliminować popękane naczynka na twarzy.

Rozszerzone naczynka mogą mieć różnorakie pochodzenie, zarówno stres, skrajne warunki atmosferyczne, jak i stosowanie nieodpowiednich kosmetyków i niektórych leków, mogą mieć wypływ na ich powstawanie. Zaczerwienienia często występują genetycznie, najbardziej narażone na występowanie pajączków na twarzy mogą być osoby o typie skóry cienkim i suchym. Usuwanie pajączków może być dużo skuteczniejsze, jeżeli zastosujemy się do kilku prostych zasad. Skóra naczynkowa nie lubi wysokiej temperatury. Chcąc usunąć pajączki powinniśmy zapomnieć więc o solarium czy wizytach w saunie.  Nieodpowiednie dla tego typu cery będą także kremy i kosmetyki silnie ściągające. Powinniśmy wystrzegać się kosmetyków zawierających alkohol, szczególnie metanol, aby walka z rozszerzonymi naczynkami przyniosła zamierzony efekt.

Aby skutecznie poradzić sobie z niechcianymi zaczerwienieniami  możemy zdecydować się na laserowe usuwanie naczynek. Podczas tego zabiegu światło lasera dociera do głęboko znajdujących się naczyń, gdzie pochłaniane jest przez czerwony barwnik. Taki zabieg zastosowany na naczynka pozwala nam pozbyć się problemu bezboleśnie. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian zabieg można powtórzyć dwa, a nawet trzykrotnie.

Co jeszcze pomoże na pajączki na twarzy? Krioterapia może się okazać niezwykle skutecznym zabiegiem na popękane naczynka. W tym wypadku zamrażamy naczynka przy pomocy ciekłego azotu. Zabieg jest przede wszystkim bezbolesny i charakteryzuje się całkowitym brakiem wystąpienia ryzyka infekcji. Zamykanie naczynek tym sposobem ma jednak swoje przeciwwskazania, należą do nich między innymi : nietolerancja zimna, odmrożenia, nadwrażliwość naszej skóry, wady serca czy nawet niedokrwistość. Pamiętajmy, że stosowane przez nas kremy i kosmetyki dają jedynie doraźny efekt, chcąc raz na zawsze pozbyć się uciążliwego problemu powinniśmy skorzystać z usług specjalisty.

 


4 komentarze

  • Aleksandra

    Ja na naczynka używałam kremów, ale były mało efektywne, dlatego skorzystałam z zabiegu laserowego. Myślę, że był to dobry wybór 🙂

  • Gosia

    Miałam straszne zaczerwienia na twarzy, okazało się, że jest to trądzik różowaty, postanowiłam pozbyć się go stosując peelingi i specjalne kremy 🙂 Polecam ten sposób

  • Sandra

    Mam 30 lat i mam trądzik różowaty, zastanawiam się nad dwoma zabiegami, laseroterapia lub peelingi, według opinii bardziej efektywne są zabiegi laserowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 9 =